Nawigacja

Dodaj link
Dodaj newsa
Dodaj artykuł
Dodaj zdjęcie
Wędkarstwo

OŚRODKI SZKOLENIA KIEROWCÓW U SUWAŁKACH
spacer
"Nie ufaj bezGRANICZNIE"
spacer
Policyjny Telefon Zaufania
spacer
Darmowe usługi telekomunikacyjne
spacer
PRASA

spacer
Wesela,Studniówki,Koncerty

Przykładowy plan wesela:
1.wyjście z domu [akordeon, tamburyn]
2.powitanie gości weselnych
3.toast za zdrowie Młodej Pary
4.posiłki umila nastrojowa muzyka
5.pierwszy taniec Nowożeńców (piosenka do wyboru)
6.tańce i zabawy podczas wesela
7.przepijanie (wesele prawosławne)
8.biesiada z akordeonem
9.oczepiny (dziesiątki konkursów do wyboru)
10.tort weselny krojony przez Młodą Parę
11.podziękowania składane przez "młodych" rodzicom
12.zabawy weselne do białego rana.

Chcesz, abyśmy zagrali na Twojej studniówce lub weselu? Zadzwoń lub napisz do nas!
Telefon: 502 263 062
E-mail: miragedance@wp.pl
spacer
Gołębie ślubne

Coraz więcej par decyduje się na wypuszczenie, gołębi na ślubie, to wróży nowożeńcom szczęśliwe, życie we dwoje ...
Białe Gołębie to symbol Miłości, Wierności i Szczęścia. Żadne słowa nie są w stanie oddać piękna i doniosłości momentu wzlotu śnieżnobiałych ptaków ku błękitowi nieba.
Wypuszczenie gołębi odbywa się po uroczystości Zaślubin przed Kościołem, Cerkwią lub Urzędem Stanu Cywilnego. Po wyjściu z budynku Młodej Parze wręczana jest para Białych Gołębi w wiklinowym koszu, które wypuszczają w niebo.
Mądrość ludowa głosi, że obecność białych gołębi na ślubie wróży szczęśliwą przyszłość Młodej Parze.
Zapraszam do skorzystania z usługi wypuszczania gołębi, która gwarantuje niezpomniane chwile w tym najważniejszym dniu.
telefon:507.981.500
email: jakubo8@wp.pl
spacer
RADIO TAXI

TELE TAXI 9624 , 087 567 67 16, bezpłatne zamówienie 0800 400 400
- najtańsze przejazdy,
- bezpłatny dojazd na terenie miasta,
- dowóz dzieci do szkół i przedszkoli,
- zakupy z dowozem do domu,
- holowanie pojazdów do 3,5 t,
- ceny do uzgodnienia za kurs poza miastem,
- miła i kulturalna obsługa.
spacer
OSK/WORD
OŚRODKI SZKOLENIA KIEROWCÓW
spacer
.:.:.:.WITAMY.:.:.:.
Zobacz To!!!


spacer
Zmiany na parkingu przy bazarze
Dodane przez mario16111 dnia sierpień 25 2011 14:30:30


Inwestycje
Zmiany na parkingu przy suwalskim bazarze. Parkowanie ma być płatne. Za pierwszą godzinę kierowcy będą musieli zapłacić około złotówki. Druga godzina będzie już o połowę droższa. Na parkingu pojawią się parkometry. To nie jedyna zmiana. Parking zostanie poszerzony. Docelowo znajdzie się na nim 155 miejsc. Jak mówi Zbigniew Walendzewicz, prezes spółki Targowiska Miejskie, nowy parking zostanie oddany do użytku wiosną przyszłego roku. W czasie jego przebudowy miejsca parkingowe zostaną wyłączone tylko cześciowo. Bazar czekają też inne, poważne zmiany. Walendzewicz zapowiada budowę nowej, metalowo- szklanej hali targowej.

źródło:radio5/suwałki


0 Komentarzy · 282 Czytań · Drukuj
60-latek potrącony na chodniku
Dodane przez mario16111 dnia sierpień 25 2011 14:22:00


Wypadek
60-latek został potrącony na chodniku przez kierującego chryslerem mężczyznę. Pieszy z obrażeniami trafił do suwalskiego szpitala.
Do zdarzenia doszło w środę rano. Około godziny 6.30 dyżurny suwalskiej policji otrzymał informację o potrąceniu przez chryslera mężczyzny idącego chodnikiem przy ul. Sejneńskiej. Mundurowi wstępnie ustalili, ze jadący chryslerem 28-latek po przejechaniu skrzyżowania z ulicą Utrata w Suwałkach najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem. Kierowca najpierw zjechał na lewą stronę jezdni i uderzył w barierki, a następnie wjechał na chodnik potrącając 60-letniego pieszego. Zatrzymał się dopiero na ogrodzeniu bazaru przy ulicy Sejneńskiej. Kierowca był trzeźwy. W wyniku uderzenia pieszy ze złamaniem nosa oraz prawej stopy, a także ogólnymi potłuczeniami trafił do szpitala. Suwalscy policjanci ustalają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

źródło:kurier suwalski


0 Komentarzy · 306 Czytań · Drukuj
Podlaska Policja APELUJE
Dodane przez mario16111 dnia sierpień 25 2011 14:12:50


Newsy  


W związku z tragicznymi wypadkami w gospodarstwach rolnych podlaska Policja przypomina i apeluje o zachowanie szczególnej uwagi i wzmożenie opieki nad dziećmi, które mimo wielokrotnych zakazów i przestróg pomagają przy pracach polowych, jak też często pozostawiane są bez opieki osób dorosłych.

Tylko w sierpniu b.r miały miejsce dwa tragiczne wypadki z udziałem dzieci. Pierwszy w Suwałkach, gdzie zginęła 7 letnia dziewczynka. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że podczas zabawy na beli słomy znajdującej się na polu w pobliżu zabudowań mieszkalnych dziecko zaczepiło się szyją o fragment siatki owijającej bele i udusiło się. Mimo podjętej reanimacji dziewczynka zmarła. Do podobnie tragicznego wypadku, doszło na łące w okolicy jednej z miejscowości w gminie Czyżew. Ojciec z dwójką dzieci pojechał traktorem ciągnącym beczkowóz na pobliską łąkę. Następnie 38 – letni mężczyzna, po zakończonej pracy wysiadł z ciągnika pozostawiając włączony silnik. W traktorze zostawił dwóch synów w wieku 3 i 4 lata. Pod jego krótką nieobecność młodszy syn wypadł z pojazdu i został przygnieciony tylnym kołem ciągnika. 3-latek zginął na miejscu.

Pomimo, że wakacje dobiegają końca i większość dzieci przygotowuje się do rozpoczęcia roku szkolnego my wszyscy musimy pamiętać, że na wsi ciągle trwa czas wzmożonych prac polowych, a co za tym idzie istnieje podwyższone ryzyko wystąpienia tego typu zdarzeń. Co roku ofiarami wypadków na wsi są dzieci. Podczas zabawy i przy pracach polowych odnoszą poważne obrażenia niekiedy skutkujące trwałym kalectwem. Niestety często też płacąc one najwyższą cenę…cenę własnego życia.


* źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl


 0 Komentarzy · 296 Czytań · Drukuj
Grożą blokadami krajowej ''ósemki''
Dodane przez mario16111 dnia sierpień 24 2011 17:48:54


Newsy
- Jeśli nie będzie reakcji prokuratury i drogowców to dojdzie do blokad - zapowiadają mieszkańcy wsi między Suwałkami i Augustowem. Dziś w Szczebrze koło Nowinki zorganizowali spotkanie, na które zaprosili dziennikarzy. Do gminnej świetlicy przybyło kilkadziesiąt osób. Chcieli pokazać, że jest ich wielu i są zdeterminowani. Żądają modernizacji drogi krajowej numer 8, która przebiega nieopodal ich domów. Chcą budowy lewoskrętów, ścieżek rowerowych i przejść dla pieszych. Na trasie ciągle dochodzi do poważnych wypadków, w których giną ludzie, w tym ich sąsiedzi. Miejscowi boją się o swoje bezpieczeństwo. - Na tej drodze ginęli nasi sąsiedzi, ludzie których doskonale znaliśmy - opowiada Michał Okrągły, mieszkaniec gminy Nowinka. Mieszkańcy interweniowali już w prokuraturze, gdzie złożyli prośbę, aby ta podjęła działania w ich sprawie. Podobne pisma wysłali też do ministra infrastruktury i premiera. Pod swoim wnioskiem zebrali 600 podpisów. Zagrozili, że jeśli ich apel nie spotka się z odezwą to zorganizują blokadę drogi. Radosław Mikołajczyk, przewodniczący Rady Gminy Nowinka oczekuje działań jeszcze przed wyborami. Przewodniczący przyniósł na spotkanie pismo od Jarosława Doroszkiewicza, szefa białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, z którego wynika, że miejscowi mogą liczyć jedynie na cząstkowe remonty drogi i odnowę oznakowania. W ocenie Waldemara Jedlińskiego, sołtysa Szczebry takie traktowanie mieszkańców jest drwiną.
źródło:radio5/suwałki/augustów


0 Komentarzy · 277 Czytań · Drukuj
Będą burze z gradem!
Dodane przez mario16111 dnia sierpień 24 2011 17:43:12


Pogoda
Meteorolodzy z Białegostoku ostrzegają przed burzami w naszym regionie. Do godziny 23:00 prognozy przewidują wystąpienie burz, lokalnie z gradem, podczas których opady deszczu wyniosą do 15 mm, lokalnie od 20 do 30 mm. Wiatr w porywach może dochodzić do 65, 80 km/h. Burze będą się pojawiać od zachodu województwa i przemieszczać na wschód regionu. Podobnej pogody w naszym regionie możemy spodziewać się do piątku. Będzie burzowo, deszczowo i wietrznie. 
źródło:radio5/suwałki


0 Komentarzy · 291 Czytań · Drukuj
Lżej na suwalskich ulicach
Dodane przez mario16111 dnia sierpień 24 2011 17:36:06


Inwestycje
W Suwałkach działa już specjalne urządzenie do ważenia pojazdów. Wczoraj pracownicy białostockiej Inspekcji Transportu Drogowego dokonywali pomiarów przy ulicy Utrata.

Zatoczka z wagą ma ograniczyć ruch przeładowanych ciężarówek, które swoją masą, psują miejscowe nawierzchnie. Waga jest już wykorzystywana, ale oficjalne otwarcie specjalnego punktu pomiarowego, którego budowa pochłonęła około 300 tysięcy zł, odbędzie się we wrześniu.

Kierowcy już teraz muszą być czujni, ponieważ na drogach miasta stacjonować będą nieoznakowane pojazdy ITD. W razie jakichkolwiek podejrzeń, samochody mogą być kierowane na wagę. Kary za nadmierne obciążenie sięgają nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Przez Suwałki codziennie przejeżdża kilka tysięcy ciężarówek. Pojazdy często są przeładowane, przez co niszczą drogi na których powstają koleiny. Zdaniem specjalistów jeden nadmiernie załadowany pojazd ciężarowy działa na drogę tak, jak 16 tys. samochodów osobowych.


źródło:suwalki.info0 Komentarzy · 283 Czytań · Drukuj
Odnalazł się zaginiony 38-latek
Dodane przez mario16111 dnia lipiec 21 2011 20:32:15


Zaginieni
Odnalazł się zaginiony 38-letni mieszkaniec Białej Wody. Jak ustaliła policja, mężczyzna przebywa w szpitalu w Suwałkach. O swoim pobycie w placówce nie poinformował najbliższych. Zaginięcie 38-latka 17 lipca zgłosiła żona. Od tej pory mundurowi szukali mężczyzny.


0 Komentarzy · 319 Czytań · Drukuj
Ekshibicjonista w centrum miasta
Dodane przez mario16111 dnia lipiec 21 2011 20:17:06


Newsy
Jak poinformowała użytkowniczka naszego forum, w centrum miasta „grasuje” młody ekshibicjonista. W Suwałkach prawdopodobnie jest ich kilku. Z doświadczeń policji wynika, że „uaktywniają się” średnio dwa razy do roku, trudno jest jednak ich ująć.

Nieprzyjemne zdarzenie opisuje użytkowniczka forum suwalki.info. Z jej relacji wynika, że wczoraj około godziny 22.00 od ulicy Chłodnej do Gałaja szedł za nią chłopak w wieku około 15-16 lat, szczupły, blond włosy, krótko ostrzyżony. Następnie się przed nią obnażył. Chłopak uciekł, gdy kobieta wyjęła telefon i oznajmiła, że zadzwoni na policję. Tego typu incydenty to typowe dla ekshibicjonistów zachowania. Większość z nich działa z zaskoczenia, by móc się obnażyć i osiągnąć przez to seksualne zaspokojenie.

Jak podają seksuolodzy, osobie z tego typu dewiacją wystarczy zaspokojenie w postaci obnażenia się, czasem jednak połączonego z masturbacją. Upokorzony ekshibicjonista, któremu nie udało się przestraszyć kobiety, może jednak wpaść w gniew. W świetle prawa ekshibicjonizm jest przestępstwem karanym za wykroczenie przeciwko moralności publicznej. W praktyce niełatwo ująć osobę dopuszczającą się nieobyczajnych czynów. Zgłaszający tego typu przypadki są zazwyczaj na tyle zażenowani tym co widzieli, że nie potrafią opisać sprawcy.

Do gorszących przypadków ekshibicjonizmu dochodzi w naszym mieście co roku. Policja jednak bardzo rzadko otrzymuje takie zgłoszenia. Nie było ich także ostatnio. - W przypadku tego typu zdarzeń należy bezwzględnie nas informować - mówi rzecznik suwalskiej policji Krzysztof Kapusta. Dodaje, że telefon na policję powinien być wykonany jak najszybciej, gdy osoba poszkodowana najwięcej pamięta ze zdarzenia i potrafi opisać sprawcę. W tego typu zdarzeniach funkcjonariusze interweniują natychmiast.

Za czyn nieobyczajny, jakim jest publiczne obnażanie, grozi areszt, ograniczenie wolności, nagana lub kara grzywny do 1500 zł.

źródło:suwalki.info

0 Komentarzy · 347 Czytań · Drukuj
Camping prawie gotowy
Dodane przez mario16111 dnia lipiec 19 2011 22:22:31


Inwestycje
Prawie gotowe jest już pole campingowe przy remontowanym stadionie piłkarskim w Suwałkach. Na przygotowanym placu są 44 stanowiska z dostępem do wody i energii elektrycznej. Między alejkami dla przyczep zielenią się trawniki. Obok powstaje zaplecze sanitarne z punktem informacji. Władze miasta liczą, że obiekt pozwoli zatrzymać w mieście turystów, którzy spędzają wakacje w przyczepach. - W tym celu miasto przygotuje szeroką informację, aby przyjezdni wiedzieli, że w Suwałkach jest możliwość skorzystania z miejsc campingowych - mówi Czesław Renkiewicz, Prezydent Miasta. Niestety, w tym sezonie turyści nie zdążą skorzystać z pola, bo przebudowa całego stadionu zajmie więcej czasu niż wcześniej planowano.

źródło:radio5/suwałki
0 Komentarzy · 316 Czytań · Drukuj
Kolejna odsłona Suwałki Blues Festival 2011
Dodane przez mario16111 dnia lipiec 16 2011 13:25:27


Imprezy

Publiczność Suwałki Blues Festiwal była zachwycona piątkowymi koncertami wieczornymi (15.07). Podczas uroczystej inauguracji czwartej edycji tej imprezy, władze miasta i województwa wspólnie uczciły pamięć pomysłodawcy festiwalu, zmarłego w zeszłym roku prezydenta miasta Józefa Gajewskiego.

Do Suwałk przyjechało około 10 tysięcy ludzi z całej Polski, ale nie tylko. Są też fani bluesa m.in z Niemiec, Litwy i Ukrainy.
 
Prawie do północy trwały koncerty na głównych scenach w centrum miasta. Wystąpiły wszystkie zapowiedziane gwiazdy drugiego dnia festiwalu. Do późnych godzin nocnych trwały jeszcze koncerty akustyczne i klubowe w suwalskich pubach i restauracjach.
 
Dziś (16.07) trzeci i ostatni dzień Suwałki Blues Festiwal. Fani bluesa mogą rozpocząć dzień od śniadań bluesowych, które rozpoczną się o 11.00 i potrwają do 13.00. Od 14.00 do 20.00 w namiocie w Parku Konstytucji 3 Maja odbywać się będą pokazy sprzętu muzycznego.
 
Koncerty na scenach głównych rozpoczną się od 17.00. Gwiazdy główne trzeciego dnia festiwalu to m.in. Shakin'Dudi, Julian Sas oraz Ana Popovic Band.
 
W związku z festiwalem do niedzielnego poranka będą utrudnienia w ruchu.
 


0 Komentarzy · 283 Czytań · Drukuj
Zamknięte centrum miasta
Dodane przez mario16111 dnia lipiec 15 2011 21:49:59


Imprezy

W związku z imprezą plenerową Suwałki Blues Festiwal Urząd Miasta w Suwałkach informuje, że do dnia 17 lipca 2011 r. (niedziela) zamknięta dla ruchu drogowego jest ulica Kościuszki w Suwałkach na odcinku od ul. Waryńskiego do ul. Chłodnej (z możliwością prawoskrętu w ul. Waryńskiego) oraz ulica Mickiewicza na odcinku od ulicy Kościuszki do ul. Hamerszmita.

Ponadto w piątek (15 lipca 2011 r.) w godzinach 16.00 – 24.00 oraz w sobotę (16 lipca 2011 r.) w godzinach 14.00 – 24.00 zostanie zamknięta ulica Kościuszki na odcinku od Placu Piłsudskiego do ulicy Dwernickiego.

Objazd będzie odbywał się ulicami: Dwernickiego, Noniewicza, Wigierska, E. Plater, Hamerszmita, Mickiewicza, Zarzecze, Powstańców Wielkopolskich i Buczka.

Do 17 lipca , w centrum miasta zamknięte będą też parkingi.

Zakaz parkowania obowiązuje:

- na ul. Kościuszki, na wysokości Parku Konstytucji 3 Maja, pomiędzy ul. Waryńskiego a Placem Piłsudskiego do 17 lipca 2011 r. do godziny 8.00 oraz ul. Kościuszki, od Placu Piłsudskiego do Muzeum Okręgowego w dniu 15 lipca br. w godz. 16.00-24.00 i w dniu 16 lipca br. w godz. 14.00-24.00,

- ul. Mickiewicza na odcinku od skrzyżowania z ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Hamerszmita do 17 lipca 2011 r. do godziny 8.00,

- parkingach przy ul. Mickiewicza i Hamerszmita do 17 lipca 2011 r. do godziny 8.00.0 Komentarzy · 302 Czytań · Drukuj
Strona 2 z 13 < 1 2 3 4 5 > >>
Historia miasta
spacer
Tłumaczenie
spacer
Zegar
spacer
kalendarz
trwa inicjalizacja, prosze czekac...okulista forumforum okulistyczne
spacer
Sklepy Suwałki plaza

!!!kliknij w sklep by wejsc w jego stronę!!!
spacer
Kontakt z Redakcją
Aby skontaktować się z
Redakcją Strony możesz wybrac:
Email:pogodnesuwalki.hpu.pl@gmail.com
GG:33008388
spacer
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
spacer
Ankieta
WYBIERZ NAZWE NOWO OTWIERANEJ ULICY. JAKĄ NAZWE MA NOSIĆ

UL. KSIĘDZA JERZEGO ZAWADZKIEGO

UL. JÓZEFA GAJEWSKIEGO

UL. Błogosławionej Kanizij Mackiewicz

INNA NIŻ WYŻEJ WYMIENIONE

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
spacer
Tv Suwałki online
spacer
TVP.INFO SUWAŁKI
spacer
Radio 5 suwałki online
spacer
UM-SUWAŁKI
spacer
URZĄD PRACY
spacer
MIEJSKI OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ
spacer
LISTA IMPREZ
spacer
TRASY ROWEROWE
spacer
POGODA
spacer
odlicznik czasu
spacer
INFORMACJA
spacer
Zjedz w suwałkach
spacer
MUZYKA TYGODNIA
Suwalski Rap !

warto posłuchać
spacer
NOWE SKLEPY W SUWAŁKACH

spacer
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

fantasy park
18/05/2011 21:53
Do zobaczenia na imprezie. Pozdrawiamy fantasy park Suwałki

luzak
19/04/2011 19:50
zapraszam do mnie www.luzni.hpu.pl <forum> <---tu znajdziesz prozbe o pomoc !!!

mario16111
01/01/2011 19:52
www.wydarzenia24h.pl.tl

Telefonik
22/12/2010 18:24
www.telefonik.hpu.pl

Tesknota
22/12/2010 00:54
Hej

areczek
21/12/2010 23:20
hej

suwalczanin2010
21/12/2010 18:21
Witam

lolek2
19/12/2010 18:18
zapraszamy do http://zokasuwalczanina.h
pu.pl


spacer
Służby mundurowe
spacer
PARKI-''SPK , WPN''

spacer

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie