Nawigacja

Dodaj link
Dodaj newsa
Dodaj artykuł
Dodaj zdjęcie
Wędkarstwo

OŚRODKI SZKOLENIA KIEROWCÓW U SUWAŁKACH
spacer
"Nie ufaj bezGRANICZNIE"
spacer
Policyjny Telefon Zaufania
spacer
Darmowe usługi telekomunikacyjne
spacer
PRASA

spacer
Wesela,Studniówki,Koncerty

Przykładowy plan wesela:
1.wyjście z domu [akordeon, tamburyn]
2.powitanie gości weselnych
3.toast za zdrowie Młodej Pary
4.posiłki umila nastrojowa muzyka
5.pierwszy taniec Nowożeńców (piosenka do wyboru)
6.tańce i zabawy podczas wesela
7.przepijanie (wesele prawosławne)
8.biesiada z akordeonem
9.oczepiny (dziesiątki konkursów do wyboru)
10.tort weselny krojony przez Młodą Parę
11.podziękowania składane przez "młodych" rodzicom
12.zabawy weselne do białego rana.

Chcesz, abyśmy zagrali na Twojej studniówce lub weselu? Zadzwoń lub napisz do nas!
Telefon: 502 263 062
E-mail: miragedance@wp.pl
spacer
Gołębie ślubne

Coraz więcej par decyduje się na wypuszczenie, gołębi na ślubie, to wróży nowożeńcom szczęśliwe, życie we dwoje ...
Białe Gołębie to symbol Miłości, Wierności i Szczęścia. Żadne słowa nie są w stanie oddać piękna i doniosłości momentu wzlotu śnieżnobiałych ptaków ku błękitowi nieba.
Wypuszczenie gołębi odbywa się po uroczystości Zaślubin przed Kościołem, Cerkwią lub Urzędem Stanu Cywilnego. Po wyjściu z budynku Młodej Parze wręczana jest para Białych Gołębi w wiklinowym koszu, które wypuszczają w niebo.
Mądrość ludowa głosi, że obecność białych gołębi na ślubie wróży szczęśliwą przyszłość Młodej Parze.
Zapraszam do skorzystania z usługi wypuszczania gołębi, która gwarantuje niezpomniane chwile w tym najważniejszym dniu.
telefon:507.981.500
email: jakubo8@wp.pl
spacer
RADIO TAXI

TELE TAXI 9624 , 087 567 67 16, bezpłatne zamówienie 0800 400 400
- najtańsze przejazdy,
- bezpłatny dojazd na terenie miasta,
- dowóz dzieci do szkół i przedszkoli,
- zakupy z dowozem do domu,
- holowanie pojazdów do 3,5 t,
- ceny do uzgodnienia za kurs poza miastem,
- miła i kulturalna obsługa.
spacer
OSK/WORD
OŚRODKI SZKOLENIA KIEROWCÓW
spacer
.:.:.:.WITAMY.:.:.:.
Zobacz To!!!


spacer
Nie ufaj osobom poznanym w sieci
Dodane przez mario16111 dnia marzec 29 2011 17:32:23Dwa zabójstwa i dwie ofiary. Swoich zabójców oboje poznali w wirtualnym świecie. Młoda dziewczyna wyjątkowo okrutnie zamordowana przez koleżankę poznaną w sieci i ksiądz z Gdańska, także zabity przez chłopaka poznanego w internecie.
PAMIĘTAJ !!!
Nie ufaj osobom poznanym w sieci. Nigdy nie można w 100% zaufać nieznanej osobie. Bardzo prawdopodobne, że może być to osoba, który chce cię oszukać, wykorzystać, lub skrzywdzić.0 Komentarzy · 299 Czytań · Drukuj
Pożegnanie Kariery Adama Małysza
Dodane przez mario16111 dnia marzec 26 2011 22:23:03


  

Jak Wiemy Wielu polaków pożegnało dzisiaj WIELKĄ KARIERĘ Adama Małysza .
Chyba nikt nigdy nie za pomnie tego Co zrobił dla Polskich skoków. To dzięki niemu
wielu ludzi przezywało piękne chwile przed telewizorami jak i tam gdzie skakał
nasz Rodak . Ma już na kącie 4 kryształowe Kule . Chciał zakączyć karierę mając
dobrą Formę , i tak Zrobił . Ostatni skok oddał mając wielkie trudności . Warunki do
godziny 19 przeszkadzały w skoczeniu do Celu. I tak się nie stalo Skoczkowie
oddali Tylko chonorowe skoki .
A potem nastąpiło Uroczyste pożegnanie Kariery Wielkiego Mistrza Skoczni .
Dziękujemy DZiękujemy Kibice Krzyczeli!!!!!!!!

tekst: Patryk M.
0 Komentarzy · 296 Czytań · Drukuj
Dzień Mody i urody w Plazie
Dodane przez mario16111 dnia marzec 26 2011 16:41:00


Mody
Dzień mody i urody – pokaz kolekcji wiosna/lato 2011. Taką imprezę Suwałki Plaza organizują w dniu 27 marca 2011 roku. Już od godziny 14 rozpocznie się impreza, której głównym punktem programu będzie pokaz mody. Na pokazie swoje wiosenno – letnie kolekcje zaprezentują sklepy mieszące się w Centrum. Całą imprezę prowadzić będzie Andrzej Łukowski. Tu zwracamy się do Państwa o jak najszybsze zgłoszenie chęci udziału i określenie zakresu uczestnictwa – ze względu na konieczność zatrudnienia odpowiedniej liczby modelek i modeli oraz przygotowania zaplecza dla imprezy chcielibyśmy jak najszybciej wiedzieć o zainteresowaniu Państwa udziałem w pokazie.


0 Komentarzy · 276 Czytań · Drukuj
MARKET OBI ZA DWA MIESIĄCE
Dodane przez mario16111 dnia marzec 24 2011 22:32:10


Inwestycje


Market OBI za dwa miesiące lecz sroga zima nieznacznie opóźniła prace na budowie marketu OBI w Suwałkach. Jego otwarcie zapowiadane jest na przełom maja i czerwca.
0 Komentarzy · 275 Czytań · Drukuj
Kino Bałtyk na sprzedasz
Dodane przez mario16111 dnia marzec 24 2011 21:39:54


Inwestycje


Nie ma chętnych na wystawiony na sprzedaż latem ubiegłego roku budynek po kinie „Bałtyk” w Suwałkach. Obiekt jest obecnie własnością warszawskiej firmy Max-Film. Ta wydzierżawiła go białostockiemu Cinema-Lumiere, które regularnie wyświetlało filmy.

Zanim jeszcze Cinema-Lumiere utworzyło sale kinowe w nowym centrum handlowym Suwałki Plaza, istniały plany, aby „Bałtyk” przekształcić w kino, gdzie wyświetlano by ambitniejsze filmy. Jednak przedstawiciele białostockiej firmy nie wierzyli, że znajdzie się na to odpowiednio duża widownia. Wraz z uruchomieniem sal kinowych w Plazie, projekcje w budynku przy ulicy Kościuszki zostały zatem zawieszone.

Umowa dzierżawy z Cinema-Lumiere ważna jest do września tego roku. Jak informuje prezes firmy, Małgorzata Bil-Jaruzelska, nie ma planów jej przedłużenia. Nie powiódł się bowiem pomysł z uruchomieniem alternatywnej oferty filmowej dla mieszkańców Suwałk. - Osoby nie są zainteresowane oglądaniem filmów w salach byłego „Bałtyku” mając do wyboru nowoczesne sale kinowe w Plazie – dodaje pani prezes.

Cena wywoławcza zlokalizowanego w centrum miasta budynku po kinie „Bałtyk” to 1,6 mln zł. Max-Film otrzymuje wprawdzie zapytania w sprawie budynku, ale żadna konkretna oferta jeszcze nie wpłynęła.

0 Komentarzy · 288 Czytań · Drukuj
Suwalszczyzna narażona na trzęsienia ziemi
Dodane przez mario16111 dnia marzec 17 2011 19:09:13


Pogoda   Suwalszczyzna narażona jest na trzęsienia ziemi. To nie żart. Odczuwalne wstrząsy powtarzają się w regionie średnio co 20-25 lat, a słabe drżenia są cały czas.  Potwierdzają to wyniki badań, które prowadzi specjalista w dziedzinie rozwiązań technicznych redukujących oddziaływania dynamiczne, doktor inżynier Władysław Ryżyński, wykładowca  w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Suwałkach. Jak wyjaśnia doktor, Suwałki traktowano jako teren asejsmiczny, czyli taki, gdzie ziemia nie drży. Takie założenie miała potwierdzać między innymi umiejscowiona na naszym terenie jedna z dziewięciu istniejących w Polsce stacji sejsmicznych. Tymczasem zarejestrowane dane mówią zupełnie co innego. Na Suwalszczyźnie występują trzęsienia ziemi. Miasto i okolice trafiły nawet na mapę stref trzęsień ziemi w Polsce. Istnieje podejrzenie, że pod Suwałkami jest uskok geologiczny po lądolodzie, a region jest bardzo podatny na wstrząsy ze Skandynawii. Suwalszczyzna drży także wtedy, kiedy ziemia trzęsie się w Rumunii, co miało miejsce w latach 80-tych. Ryżyński zgromadził na ten temat szereg zapisków dokumentujących trzęsienia w północno-wschodniej Polsce. Wyniki swoich badań zamierza opublikować. Planuje też wykłady poświęcone wstrząsom. Doktor zaznacza jednak, że nie ma się czego bać , wstrząsy na Suwalszczyźnie należy traktować w kategoriach incydentalnych jako niegroźne zdarzenia. Na drżenia ziemi powinni zwracać uwagę architekci projektujący wysokie kominy i kościelne wieże. Przypomnijmy, że ostatnie trzęsienie ziemi na Suwalszczyźnie, które spowodowało zauważalne ślady na ścianach obiektów, było 21 września 2004 roku. Wtedy ziemia zadrżała dwukrotnie, a jeden ze wstrząsów przekroczył pięć stopni w skali Richtera. Ślady tego zjawiska pojawiły się w kilkunastu obiektach, między innymi w bloku przy ulicy Reja, szpitalu i Szkole Podstawowej numer 10. - Na szczęście, pęknięcia nie spowodowały zagrożenia- mówi Lucyna Bubrowska, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Suwałkach. Podobne trzęsienie wystąpiło w 2008 roku. Wtedy nie było zniszczeń, a suwalczanie nie odczuli zjawiska, bo do drżeń doszło o 6:00 rano.

http://www.youtube.com/watch?v=zaiaSFs1H9g    
              
źródło: radio 5/suwałki0 Komentarzy · 343 Czytań · Drukuj
Władze miasta organizują wyjazd do Smoleńska
Dodane przez mario16111 dnia marzec 02 2011 13:41:12


Rocznica
Wyjazd do Smoleńska i Katynia organizują władze Suwałk. Cel to oddanie hołdu ofiarom zbrodni katyńskiej i katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Udział w wyjeździe mogą wziąć wszyscy zainteresowani. Koszt takiej podróży to 700 złotych. Wysokość kosztów władze miasta wynegocjowały z przewoźnikiem. Wyjazd zaplanowano na 31 marca, a powrót 2 kwietnia. W tym czasie uczestnicy zwiedzą las katyński, w którym rozstrzeliwano polskich jeńców i teren na którym wydarzyła się 10 kwietnia katastrofa polskiego samolotu. Podczas wyjazdu z obu miejsc zostanie pobrana ziemia, która później trafi do miejsca pamięci w Suwałkach. Miasta chce je utworzyć na cmentarzu przy ulicy Bakałarzewskiej. Osoby zainteresowane wyjazdem powinny do piątku skontaktować się z naczelnikiem Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Urzędu Miejskiego. Ci, którzy nie mają aktualnego paszportu, mogą liczyć na pomoc Ratusza przy szybszym uzyskaniu dokumentu.

źródło: radio 5/suwałki0 Komentarzy · 407 Czytań · Drukuj
Suwałki w Monopoly Polska?
Dodane przez mario16111 dnia luty 25 2011 11:59:19
Nietypowy sposób na promocję Suwałk. Nazwa miasta może znaleźć się na narodowej planszy gry Monopoly Polska. Wszystko zależy od internautów. Głosowanie ruszyło dziś. Wystarczy wejść na stronę monopoly.pl, zarejestrować się i kliknąć na jedno z 60 miast, które znalazły się na liście głównej. Głosować może każdy polski obywatel powyżej 13 roku życia. Wyniki poznamy 20 marca. Potem dwadzieścia dwa miasta, które uzyskają największą liczbą głosów, znajdą się na planszy gry. Głosowanie na narodową planszę Monopoly odbywa się w Polsce po raz pierwszy. W wyniku podobnych plebiscytów internetowych swoje krajowe plansze mają już Stany Zjednoczone, Kanada, Turcja, Francja, Włochy, Rosja, Wielka Brytania. Gra Monopoly obchodzi w tym roku 76 urodziny. Dostępna w ponad 100 krajach, przełożona na 37 języków, ma ponad 500 000 000 fanów na całym świecie! Na rynku kolekcjonerskim powstało ponad 200 edycji, w tym z czekolady, w języku Braille’a, z brylantów. Na zlecenie NASA zaprojektowano także planszę do grania w stanie nieważkości. Monopoly Polska powstała w wyniku miesięcznego głosowania zadebiutuje na polskim rynku jesienią 2011 roku i wejdzie do obiegu na lata.· Drukuj
Liczba mieszkańców Suwałk przekroczyła 70 tysięcy
Dodane przez mario16111 dnia grudzień 27 2010 16:19:08


Liczba mieszkańców Suwałk przekroczyła 70 tysięcy. Już we wrześniu bieżącego roku w mieście zameldowanych było 70 tysięcy 694 mieszkańców. To dane, które suwalski Ratusz otrzymał z Głównego Urzędu Statystycznego. Trzeba zaznaczyć, że liczba mieszkańców jest płynna. Spośród wspomnianych 70 tysięcy osób pobyt stały miało 68 407 mieszkańców, a pozostałe 2 287 zameldowanych było na pobyt czasowy. Nie wiadomo na jaki okres były te zameldowania. To znaczy, że sytuacja demograficzna w mieście ulega poprawie. Przypomnijmy, we wrześniu władze Suwałk zauważyły, że miasto nie może przekroczyć granicy 70 tysięcy mieszkańców. Powodem miała być migracja, o której mówili eksperci z międzynarodowego projektu TRANS-IN-FORM. Eksperci stwierdzili, że wielu młodych mieszkańców po ukończeniu studiów nie wraca do Suwałk. Ponadto część suwalczan przenosi się na obrzeża miasta. W efekcie miasto się wyludnia. Czesław Renkiewicz, wówczas zastępca prezydenta miasta stwierdził, że gdyby nie migracje, Suwałki dawno przekroczyłyby liczbę 70 tysięcy mieszkańców. Okazało się, że mimo niekorzystnych zjawisk, suwalczan jest już więcej niż 70 tysięcy.


0 Komentarzy · 249 Czytań · Drukuj
Strona 13 z 13 << < 10 11 12 13
Historia miasta
spacer
Tłumaczenie
spacer
Zegar
spacer
kalendarz
trwa inicjalizacja, prosze czekac...okulista forumforum okulistyczne
spacer
Sklepy Suwałki plaza

!!!kliknij w sklep by wejsc w jego stronę!!!
spacer
Kontakt z Redakcją
Aby skontaktować się z
Redakcją Strony możesz wybrac:
Email:pogodnesuwalki.hpu.pl@gmail.com
GG:33008388
spacer
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
spacer
Ankieta
WYBIERZ NAZWE NOWO OTWIERANEJ ULICY. JAKĄ NAZWE MA NOSIĆ

UL. KSIĘDZA JERZEGO ZAWADZKIEGO

UL. JÓZEFA GAJEWSKIEGO

UL. Błogosławionej Kanizij Mackiewicz

INNA NIŻ WYŻEJ WYMIENIONE

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
spacer
Tv Suwałki online
spacer
TVP.INFO SUWAŁKI
spacer
Radio 5 suwałki online
spacer
UM-SUWAŁKI
spacer
URZĄD PRACY
spacer
MIEJSKI OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ
spacer
LISTA IMPREZ
spacer
TRASY ROWEROWE
spacer
POGODA
spacer
odlicznik czasu
spacer
INFORMACJA
spacer
Zjedz w suwałkach
spacer
MUZYKA TYGODNIA
Suwalski Rap !

warto posłuchać
spacer
NOWE SKLEPY W SUWAŁKACH

spacer
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

fantasy park
18/05/2011 21:53
Do zobaczenia na imprezie. Pozdrawiamy fantasy park Suwałki

luzak
19/04/2011 19:50
zapraszam do mnie www.luzni.hpu.pl <forum> <---tu znajdziesz prozbe o pomoc !!!

mario16111
01/01/2011 19:52
www.wydarzenia24h.pl.tl

Telefonik
22/12/2010 18:24
www.telefonik.hpu.pl

Tesknota
22/12/2010 00:54
Hej

areczek
21/12/2010 23:20
hej

suwalczanin2010
21/12/2010 18:21
Witam

lolek2
19/12/2010 18:18
zapraszamy do http://zokasuwalczanina.h
pu.pl


spacer
Służby mundurowe
spacer
PARKI-''SPK , WPN''

spacer

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie