Nawigacja

Dodaj link
Dodaj newsa
Dodaj artykuł
Dodaj zdjęcie
Wędkarstwo

OŚRODKI SZKOLENIA KIEROWCÓW U SUWAŁKACH
spacer
"Nie ufaj bezGRANICZNIE"
spacer
Policyjny Telefon Zaufania
spacer
Darmowe usługi telekomunikacyjne
spacer
PRASA

spacer
Wesela,Studniówki,Koncerty

Przykładowy plan wesela:
1.wyjście z domu [akordeon, tamburyn]
2.powitanie gości weselnych
3.toast za zdrowie Młodej Pary
4.posiłki umila nastrojowa muzyka
5.pierwszy taniec Nowożeńców (piosenka do wyboru)
6.tańce i zabawy podczas wesela
7.przepijanie (wesele prawosławne)
8.biesiada z akordeonem
9.oczepiny (dziesiątki konkursów do wyboru)
10.tort weselny krojony przez Młodą Parę
11.podziękowania składane przez "młodych" rodzicom
12.zabawy weselne do białego rana.

Chcesz, abyśmy zagrali na Twojej studniówce lub weselu? Zadzwoń lub napisz do nas!
Telefon: 502 263 062
E-mail: miragedance@wp.pl
spacer
Gołębie ślubne

Coraz więcej par decyduje się na wypuszczenie, gołębi na ślubie, to wróży nowożeńcom szczęśliwe, życie we dwoje ...
Białe Gołębie to symbol Miłości, Wierności i Szczęścia. Żadne słowa nie są w stanie oddać piękna i doniosłości momentu wzlotu śnieżnobiałych ptaków ku błękitowi nieba.
Wypuszczenie gołębi odbywa się po uroczystości Zaślubin przed Kościołem, Cerkwią lub Urzędem Stanu Cywilnego. Po wyjściu z budynku Młodej Parze wręczana jest para Białych Gołębi w wiklinowym koszu, które wypuszczają w niebo.
Mądrość ludowa głosi, że obecność białych gołębi na ślubie wróży szczęśliwą przyszłość Młodej Parze.
Zapraszam do skorzystania z usługi wypuszczania gołębi, która gwarantuje niezpomniane chwile w tym najważniejszym dniu.
telefon:507.981.500
email: jakubo8@wp.pl
spacer
RADIO TAXI

TELE TAXI 9624 , 087 567 67 16, bezpłatne zamówienie 0800 400 400
- najtańsze przejazdy,
- bezpłatny dojazd na terenie miasta,
- dowóz dzieci do szkół i przedszkoli,
- zakupy z dowozem do domu,
- holowanie pojazdów do 3,5 t,
- ceny do uzgodnienia za kurs poza miastem,
- miła i kulturalna obsługa.
spacer
OSK/WORD
OŚRODKI SZKOLENIA KIEROWCÓW
spacer
.:.:.:.WITAMY.:.:.:.
Zobacz To!!!


spacer
Suwałki w Polsacie
Dodane przez mario16111 dnia czerwiec 24 2011 14:09:22


Imprezy

Miasto Suwałki prowadzi zewnętrzną letnią kampanię promocyjną pod hasłem „Pogodne Suwałki zapraszają na kulturalne wakacje" w telewizji POLSAT I POLSAT NEWS.

 

Do 17 lipca w telewizji POLSAT (do godziny 7.00)  i POLSAT NEWS (do godziny 11.30) przed  i po prognozie pogody możemy oglądać spot telewizyjny „Suwałki zapraszają na kulturalne wakacje" a także panoramę Zalewu Arkadia lub centrum miasta.

źródło: UM Suwałki
0 Komentarzy · 347 Czytań · Drukuj
Podrożeją bilety komunikacji miejskiej
Dodane przez mario16111 dnia czerwiec 24 2011 13:58:31


Inwestycje

Od 1 września 2011 roku zmienią się ceny biletów jednorazowych komunikacji miejskiej  w Suwałkach
                Jednym z zadań Miasta Suwałki, jako gminy, jest zaspokajanie potrzeb społeczności lokalnej z zakresu lokalnego transportu zbiorowego. Realizując to zadanie Miasto organizuje autobusową komunikację miejską w ramach której przewozy powierzyło spółce komunalnej - Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej w Suwałkach Sp. z o.o. 
                Komunikacja miejska odgrywa istotną rolę w funkcjonowaniu miasta. Narastające problemy komunikacyjne, wynikające z dużego przyrostu pojazdów poruszających się po suwalskich drogach, podnoszą znaczenie transportu zbiorowego. Możliwości zwiększenia przepustowości dróg są ograniczone i jedynie zwiększenie udziału przejazdów komunikacją miejską, kosztem przejazdów pojazdami osobowymi może zapewnić sprawne funkcjonowanie miasta.
                W tej sytuacji miejska komunikacja autobusowa stała się jednym z priorytetów władz samorządowych Suwałk. Zwiększenie roli transportu zbiorowego wymaga poprawy jego atrakcyjności dla mieszkańców. W tym celu Miasto Suwałki m.in.
  • odnowiło radykalnie tabor autobusowy zakupując 27 nowych autobusów, dostosowując go jednocześnie do potrzeb osób niepełnosprawnych i starszych (autobusy niskopodłogowe),
  • zmodernizowało 44 przystanki autobusowe, wyposażając je w nowe wiaty przystankowe,
  • wybudowało lub zmodernizowało 43 zatoki autobusowe,
  • rozszerzyło zakres informacji dla pasażerów wyposażając 10 kluczowych przystanków w tablice elektroniczne oraz zapewniając podobne informacje dla wszystkich przystanków na stronie internetowej.
                Dla poprawienia punktualności przewozów oraz umożliwienia PGK w Suwałkach Sp. z o.o. efektywnego zarządzania taborem i pracownikami, zakupiono elektroniczny system zarządzania komunikacją miejską.
                Modernizacji materialnej bazy funkcjonowania komunikacji miejskiej towarzyszą działania mające na celu dostosowanie połączeń komunikacyjnych do rzeczywistych potrzeb mieszkańców. W 2010 r., w oparciu o zebrane dane, specjalistyczny podmiot opracował Koncepcję optymalizacji suwalskiej komunikacji miejskiej. Realizując jej ustalenia w 2011 r. opracowano nowy układ połączeń autobusowych oraz nowe rozkłady jazdy. W trakcie prac brano pod uwagę wnioski złożone przez mieszkańców oraz, w oparciu o bramki liczące pasażerów zainstalowane w najnowszych autobusach, zweryfikowano zebrane wcześniej dane. Opracowane zmiany zostaną wdrożone w życie wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Dzięki zwiększeniu częstotliwości połączeń na głównych kierunkach przewozów oczekuje się, że wprowadzane zmiany skłonią większą ilość Suwalczan do przejazdów środkami transportu zbiorowego.   
                Istotnym elementem funkcjonowania komunikacji miejskiej jest jej finansowanie. Podobnie jak w innych miastach, wpływy ze sprzedaży biletów pokrywają jedynie część kosztów bieżącego funkcjonowania komunikacji. W przypadku Suwałk wpływy te pokrywają około 46% kosztów i jest to poziom zbliżony do średniej w kraju. Sytuacja taka powoduje duże obciążenie budżetu miasta. Wydatki na komunikację miejską wyniosły w 2010 r. 4 043 tys. PLN. Konieczność finansowania wielu dziedzin życia społeczności lokalnej, przy ograniczonych możliwościach budżetowych, zmusza do analizy poziomu finansowania przez samorząd poszczególnych działalności.
                  Poziom dofinansowania komunikacji miejskiej z budżetu miasta uzależniony jest z jednej strony od kosztów tej komunikacji, a z drugiej od poziomu przychodów ze sprzedaży biletów.
                Koszty komunikacji systematycznie rosną.  Wzrost cen towarów i usług w Polsce w okresie od sierpnia 2008 r., kiedy Rada Miejska w Suwałkach uchwaliła obecne ceny biletów komunikacji miejskiej, wyniósł 10,8%. Największą dynamikę wzrostu wykazuje koszt paliw, których cena, od czasu ostatniej zmiany cen biletów suwalskiej komunikacji miejskiej wzrosła o  23,8%. 
                W sytuacji znacznego wzrostu cen w gospodarce, a w szczególności paliw, koszty działalności Zakładu Komunikacji Miejskiej PGK w Suwałkach Sp. z o.o., realizującego usługi przewozowe wzrosły, od czasu ustalenia obecnych cen biletów, o 8%.
                W latach 2007-2010 wydatki budżetu miasta na przewozy komunikacją miejską wzrosły o 1 231 tys. PLN.  W 2011 r., w związku z rosnącą ceną paliwa, przewiduje się dalszy wzrost kosztów komunikacji o około 280 tys. PLN. W tej sytuacji niezbędny staje się wzrost przychodów ze sprzedaży biletów w wyniku zmiany opłat za przejazdy komunikacją miejską. Wzrost kosztów funkcjonowania komunikacji miejskiej powinni w większym stopniu pokrywać korzystający z niej mieszkańcy, a nie wszyscy Suwalczanie, w postaci dopłaty z budżetu miasta. Proponuje się więc podniesienie ceny biletu jednoprzejazdowego normalnego do poziomu 2,50 PLN, a ulgowego do poziomu 1,25 PLN, tj. o 13,6%. Ceny biletów okresowych nie ulegną zmianie.
                Relacja cen biletów jednoprzejazdowych i miesięcznych w Suwałkach powoduje, że jedynie 38% wpływów z biletów pochodzi ze sprzedaży biletów okresowych. W Poznaniu jest to 80%,  a w Białymstoku około 66%. Z relacji tej można wyciągnąć wniosek, że cena biletu jednoprzejazdowego jest atrakcyjniejsza od ceny biletu okresowego. Dlatego też podniesiono cenę jedynie biletów jednoprzejazdowych. Zmiana taka może wpłynąć na niektórych pasażerów nieregularnie korzystających z komunikacji miejskiej i skłonić ich do zakupu biletu okresowego, a w konsekwencji do częstszego korzystania z usług komunikacji miejskiej.
                Pozostawienie cen biletów okresowych na dotychczasowym poziomie ochroni przed skutkami podwyżki pasażerów stale korzystających z komunikacji miejskiej, a zwłaszcza młodzież szkolną i mieszkańców dojeżdżających do pracy.
                Znaczny wzrost kosztów funkcjonowania transportu zbiorowego w miastach i terenach podmiejskich wywołał falę podwyżek cen biletów w całym kraju. W takich miastach jak Warszawa, Poznań, Zielona Góra, Białystok wzrost cen wynosi 20% i więcej. Podwyżka cen w Suwałkach jest niższa i dotyczy jedynie biletów jednoprzejazdowych, ponieważ władze miasta mają nadzieję, że opisane na wstępie kompleksowe działania prowadzone w celu zwiększenia atrakcyjności komunikacji miejskiej dla mieszkańców przyniosą wzrost liczby przewożonych pasażerów, generując zwiększone wpływy ze sprzedaży biletów. Uwzględniono również aspekt społeczny podwyżki.
   
 
źródło: UM Suwałki
0 Komentarzy · 334 Czytań · Drukuj
Konstrukcja Parku Naukowo-Technologicznego gotowa
Dodane przez mario16111 dnia czerwiec 24 2011 13:45:23


Inwestycje
Gotowa jest konstrukcja obiektów Parku Naukowo-Technologicznego Polska-Wschód w Suwałkach. Z placu budowy w południowej części miasta wywieziono właśnie potężny dźwig. Robotnicy wykonali  konstrukcje wszystkich budynków powstającego obiektu. W najbliższych miesiącach realizowane będą prace wykończeniowe. Wówczas na terenie budowy, gdzie do tej pory jednorazowo pracowało około 60 osób, będzie łącznie nawet 150 - pracowników. Finalnym etapem będzie wykonanie robót drogowych. Wtedy też zostanie zrealizowany jeden z najbardziej oryginalnych elementów całego obiektu - zielone dachy porośnięte roślinnością. Oddanie obiektów do użytku ma nastąpić w czerwcu 2012 roku. Na siedzibę Parku złożą się cztery budynki: Laboratorium, Inkubator Technologiczny, Centrum Innowacji i Hala Procesów Technologicznych. Instytucja będzie miejscem pracy naukowców i studentów.

źródło:radio5/suwałki0 Komentarzy · 298 Czytań · Drukuj
Śmiertelny wypadek w okolicy Suwałk.
Dodane przez mario16111 dnia czerwiec 20 2011 22:57:36


Wypadek
20-letnia kobieta zginęła w wypadku samochodowym w Nowym Brodzie. Auto, którym jechało 5 młodych osób zjechało z drogi i uderzyło w słup elektryczny.

Dwie inne osoby są ranne. Kobieta została przewieziona karetką do szpitala, mężczyznę - w ciężkim stanie - przetransportowano śmigłowcem na oddział ratunkowy.

Prawdopodobnie kierowca audi wpadł w poślizg na śliskiej nawierzchni - poinformował komendant Państwowej Straży Pożarnej w Suwałkach Dariusz Siwicki. Sprawę bada policja.0 Komentarzy · 280 Czytań · Drukuj
Emerytowany strażak uratował życie pięcioosobowej rodzinie
Dodane przez mario16111 dnia czerwiec 20 2011 22:52:12


Newsy
Wezwał straż pożarną, a potem przyniósł własną drabinę i uratował pięcioosobową rodzinę. Emerytowany strażak z Suwałk pospieszył z pomocą sąsiadom, kiedy około północy wybuchł w ich domu pożar.

Ogień pojawił się w kuchni, a jego przyczyną była niesprawna maszynka do pieczenia chleba. Jak mówi poszkodowana w pożarze - Katarzyna Piekarska - często zostawiała na noc urządzenie, by mieć na śniadanie ciepły chleb. Tym razem urządzenie się nie wyłączyło i od niego zajęła się cała kuchnia.

Najmłodszy syn państwa Piekarskich pierwszy zauważył pożar i krzykiem obudził resztę rodziny. Płomienie już odcięły im drogę ucieczki. Krzyki obudziły też córkę Andrzeja Ćwiklińskiego, który od razu wezwał straż i sam ruszył na ratunek sąsiadom. Przystawił do okien na piętrze własną drabinę i sprowadził na dół całą rodzinę. Kiedy pojawiła się straż, wszyscy byli już bezpieczni.

Straty w pożarze oceniono wstępnie na 40 tys. złotych. Jak mówi zastępca komendanta straży pożarnej w Suwałkach - Bogdan Wierzchowski - u emerytowanego strażaka zadziałał instynkt. Andrzej Ćwiklińśki przepracował w straży ponad 24 lata i jak sam mówi - dla niego takie zachowanie było czymś naturalnym - ratować ludzi za wszelką cenę.0 Komentarzy · 292 Czytań · Drukuj
Trwają poszukiwania 50-letniej obywatelki Litwy
Dodane przez mario16111 dnia czerwiec 20 2011 22:41:23


Zaginieni
Trwają poszukiwania 50-letniej obywatelki Litwy w trasie Suwałki - Augustów. Jak poinformował Radio 5 Paweł Jakubiak, oficer prasowy policji w Augustowie kobieta zaginęła około godziny 10.30. Na parkingu w Olszance była widziana po raz ostatni. - Poszła na spacer z psem i do tej pory nie nawiazała kontaktu z mężem - mówi Jakubiak. Kobieta miała ze sobą dużego, brązowego psa. Kobieta szczupłej budowy ciała, długie blond włosy, ubrana w szare spodnie, sportowe buty i niebieski pulower oraz brązową kurtkę do pasa. Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu miejsca pobytu zaginionej, policja prosi o kontakt osobisty lub telefoniczny z komendą w Augustowie pod numerem telefonu 87 643 93 33, lub najbliższą jednostką policji - telefon 997 bądź 112. 

źródło:radio5/Suwałki/Augustów0 Komentarzy · 279 Czytań · Drukuj
Turniej Gmin
Dodane przez mario16111 dnia czerwiec 17 2011 22:07:55


Imprezy
Miejsce: Suwałki Plaza Rozpoczęcie: 15:00
Turniej Gmin w Suwałkach. W najbliższą niedzielę przedstawiciele wszystkich gmin powiatu suwalskiego zmierzą się w różnorodnych konkursach. Organizatorzy, czyli Suwałki Plaza i A.P.S „Polski Sport”  przygotowali wiele zaskakujących i bardzo widowiskowych konkurencji. Każda z gmin wystawi swoich zawodników, którzy będą zmagać sięo tytuł najlepszej gminy powiatu suwalskiego. Turniej Gmin w niedzielę w Centrum Handlowo- Rozrywkowym Plaza w Suwałkach. Początek o godzinie 15.0 Komentarzy · 316 Czytań · Drukuj
Bakałarzewo: Noc Świętojańska nad Rospudą
Dodane przez mario16111 dnia czerwiec 17 2011 22:02:54


Imprezy


Miejsce: plac obok biblioteki Rozpoczęcie: 17.00
Noc Świętojańska nad Rospudą w Bakałarzewie. Impreza odbędzie się w sobotę. Będzie ognisko, występy zespołów ludowych i spektakl o siei wigierskiej. Początek o godzinie 17 na placu obok biblioteki.
0 Komentarzy · 351 Czytań · Drukuj
XI Piknik Kawaleryjski - Dni Kawaleryjskie
Dodane przez mario16111 dnia czerwiec 17 2011 22:00:17


Imprezy
Miejsce: Suwałki Rozpoczęcie: 13:00

XI Piknik Kawaleryjski Suwałki

W dniach 18-19 czerwca odbędzie się XI Piknik Kawaleryjski - Dni Kawaleryjskie w Suwałkach. Podobnie jak w latach ubiegłych jednym z jego elementów będzie Konkurs Sprawności Kawaleryjskiej oraz widowiskowe pokazy. 19 czerwca odbędzie się również widowisko historyczne: "Obława Augustowska, lipiec 1945".

Program XI Pikniku Kawaleryjskiego – Dni Kawaleryjskich w Suwałkach

18 czerwca - plac konkursowy nad Zalewem Arkadia

13.00 - otwarcie XI Pikniku Kawaleryjskiego
13.15 – 15.30 - zawody i pokazy sprawności kawaleryjskiej:
- Konkurs 1. Próba dzielności konia
- Pokazy grup kawaleryjskich i rekonstrukcyjnych – woltyżerka, zabawy ułańskie
15.30 – 17.30 - przemarsz oddziałów ulicami Suwałk.
16.00 - otwarcie wystawy fotografii "Jam żołnierz… z Suwałk...", ze zbiorów dawna-suwalszczyzna.com.pl w Centrum Handlowo-Rozrywkowym SUWAŁKI PLAZA
19.30 – 22.30 - Wieczór Kawaleryjski

19 czerwca - plac konkursowy między ulicami Świerkową i Nowomiejską

11.00 – 12.00 - przemarsz oddziałów kawalerii ulicami Suwałk
12.00 – 13.00 - zawody i pokazy sprawności kawaleryjskiej:
- Konkurs 2. Władanie szablą
13.15 – 14.00 - widowisko historyczne: Obława Augustowska, lipiec 1945
14.00 – 15.00 - zawody i pokazy sprawności kawaleryjskiej:
- Konkurs 3. Władanie lancą
15.00 – 15.15 - pokazy sprawności 14. Suwalskiego Dywizjonu Artylerii Przeciwpancernej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
15.15 – 15.30 - ogłoszenie wyników i rozdanie nagród dla zwycięzców Konkursu Sprawności Kawaleryjskiej
15.30 – 16.30 - pokazy i konkursy hippiczne:
- Konkurs klasy LL
- Konkurs klasy L
16.30 – 17.30 - otwarte zawody w powożeniu bryczką o Nagrodę Dyrektora Muzeum
17.30 - rozdanie nagród i zakończenie Pikniku

Na placu konkursowym prezentowana będzie wystawa „Obława Augustowska. Lipiec 1945 roku”, przygotowana przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Białymstoku.


Patronem medialnym XI Pikniku Kawaleryjskiego - Dni Kawaleryjskie w Suwałkach jest Radio 5.
0 Komentarzy · 328 Czytań · Drukuj
Wystawa fotografii ''Jam żołnierz... Z Suwałk"
Dodane przez mario16111 dnia czerwiec 17 2011 21:56:06


Imprezy
Miejsce: Suwałki Plaza, Galeria Rozpoczęcie: 16:00

"Jam żołnierz... Z Suwałk..." - wystawa nigdy dotąd niepublikowanych fotografii z okresu II RP w suwalskiej Plazie już w sobotę, 18 czerwca. Wystawą portal dawna-suwalszczyzna.com.pl i Plaza wpisały się w organizację XI Pikniku Kawaleryjskiego - Dni Kawaleryjskich organizowanych przez Muzeum Okręgowe. Na zdjęciach żołnierze suwalskich pułków - ułani, szwoleżerowie, piechota, artylerzyści, kopiści... Zdjęcia zbiorowe i indywidualne, wykonywane z ogromną precyzją w suwalskich salonach fotograficznych, ale również zdjęcia z poligonów w mundurach polowych... Wszystkie zdjęcia łączy jedno - na twarzach duma z polskiego munduru...
Suwalskie koszary, mundury, odznaki, odznaczenia, broń, wyposażenie, konie i ludzie... Kilkadziesiąt obrazków świata, którego już dawno nie ma... Kto wie, być może na zdjęciach odnajdziecie swoich przodków... Smaczkiem wystawy będą wpisy z rewersów zdjęć, przedwojenne dedykacje, podpisy, wyznania, komentarze, nazwiska... Wszystkie materiały w dużych formatach.

Zdjęcia pochodzą z niepublikowanych dotąd zbiorów Suwalskiego Portalu Historycznego Dawna-Suwalszczyzna.com.pl Wernisaż w sobotę, 18 czerwca o 16:00, Galeria Sztuki, Centrum Handlowo-Rozrywkowe Plaza. Patronem medialnym wystawy "Jam żołnierz... Z Suwałk..." jest Radio 5.
0 Komentarzy · 329 Czytań · Drukuj
UWAGA BURZE !!!
Dodane przez mario16111 dnia czerwiec 17 2011 21:34:29


Pogoda
Przed burzami w naszym regionie ostrzega Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku. Miejscami mogą wystąpić opady gradu. Opady deszczu wyniosą od 10 do 15 mm, lokalnie od 20 do 30 mm. Wiatr w porywach może osiągać do 75 km/h.
0 Komentarzy · 313 Czytań · Drukuj
Strona 3 z 13 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Historia miasta
spacer
Tłumaczenie
spacer
Zegar
spacer
kalendarz
trwa inicjalizacja, prosze czekac...okulista forumforum okulistyczne
spacer
Sklepy Suwałki plaza

!!!kliknij w sklep by wejsc w jego stronę!!!
spacer
Kontakt z Redakcją
Aby skontaktować się z
Redakcją Strony możesz wybrac:
Email:pogodnesuwalki.hpu.pl@gmail.com
GG:33008388
spacer
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
spacer
Ankieta
WYBIERZ NAZWE NOWO OTWIERANEJ ULICY. JAKĄ NAZWE MA NOSIĆ

UL. KSIĘDZA JERZEGO ZAWADZKIEGO

UL. JÓZEFA GAJEWSKIEGO

UL. Błogosławionej Kanizij Mackiewicz

INNA NIŻ WYŻEJ WYMIENIONE

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
spacer
Tv Suwałki online
spacer
TVP.INFO SUWAŁKI
spacer
Radio 5 suwałki online
spacer
UM-SUWAŁKI
spacer
URZĄD PRACY
spacer
MIEJSKI OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ
spacer
LISTA IMPREZ
spacer
TRASY ROWEROWE
spacer
POGODA
spacer
odlicznik czasu
spacer
INFORMACJA
spacer
Zjedz w suwałkach
spacer
MUZYKA TYGODNIA
Suwalski Rap !

warto posłuchać
spacer
NOWE SKLEPY W SUWAŁKACH

spacer
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

fantasy park
18/05/2011 21:53
Do zobaczenia na imprezie. Pozdrawiamy fantasy park Suwałki

luzak
19/04/2011 19:50
zapraszam do mnie www.luzni.hpu.pl <forum> <---tu znajdziesz prozbe o pomoc !!!

mario16111
01/01/2011 19:52
www.wydarzenia24h.pl.tl

Telefonik
22/12/2010 18:24
www.telefonik.hpu.pl

Tesknota
22/12/2010 00:54
Hej

areczek
21/12/2010 23:20
hej

suwalczanin2010
21/12/2010 18:21
Witam

lolek2
19/12/2010 18:18
zapraszamy do http://zokasuwalczanina.h
pu.pl


spacer
Służby mundurowe
spacer
PARKI-''SPK , WPN''

spacer

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie